Reklam vermek için reklam@birmmo.com

Metin2 Vps-Dedicated Şikayetleri Bölümü Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
5 Kas 2023
Mesajlar
66
Tepki
2
Puan
8
Öncelikle Birmmo.com forumunun mahkeme olmadığını, forum yöneticilerininde savcı veya hakim olmadığını bilerek konu açmalısınız. Dolandırıcılık durumlarında savcılığa başvurarak hakkınızı aramanızı öneririz. Burda konu açmanızın amacı firma ile müşteri arasındaki sorunların çözülmesine yardımcı olmak, dolandırıcılık durumlarında ise diğer üyelerin de dolandırılmasını engellemek amacıyla herkesin bilgilendirilmesi ve dolandırıcıların forum üzerinden satış yapmasını engellemektir. Lütfen şikayet konularınızı açarken bunu göz önünde bulundurunuz. İyi niyetli davranan firmaların sorunları çözmesi durumunda şikayetler kapatılır.

BÖLÜM KURALLARI

*Firma hakkında 1 şikayet konusu açmalısınız, 1 üyenin aynı firma ile ilgili defalarca konu açması yasaktır.

*Küfür veya hakaret içeren konular açmak yasaktır.

*Sırf şikayet konusu açabilmek uğruna firmaları whatsapp, discord gibi yerlerden ekleyip açıklarını bulup bu konular üzerine şikayet konusu açmak yasaktır.

*XXX firması lisanssız whmcs kullanıyor vb. şeklinde konular açmak yasaktır. Bu tür durumlarda lisans satan firmaların sitelerindeki şikayet linklerinden şikayet edebilirsiniz.

*Bölümde birmmo.com ya da yöneticileri hakkında eleştiri bile olsa şikayet konusu açılamaz, şikayet mesajı yazılamaz. Birmmo.com yönetimine güvenmeyenlerin zaten forumda konu açmasına gerek yoktur. Bu durum forum yönetiminde bulunup, game hosting ticareti yapan kişiler için geçerli değildir.

*Forum yönetiminde bulunan ve game hosting ticareti yapan bir yönetim üyesi hakkında açılan şikayetlerle doğrudan adminler ilgilenecektir, adminler dışında herhangi bir yönetim üyesinin bu konular ile ilgili işlem yapması yasaktır.

*Şikayet konularının içeriğinin editlenmesi (düzenlemesi) yasaktır. İçeriği editlenen şikayet konuları hosting yöneticileri tarafından geri getirilecektir.

*Şikayet firma adına olsa bile eğer konu içinde birmmo.com yönetimi aleyhine yazı yazılırsa birmmo yönetimi konuyu silebilir.

*Şikayet konuları açarken "Başlık" "İçerik" ve konu "Etiket" kısımlarında firmayı karalayıcı "dolandırıcı , sahtekar vb. olumsuz" kelimeler geçtiği taktirde şikayetler onaylanmayacaktır.

*Kişinin firmaya zarar vermek adına art niyetle şikayet konusu açtığı düşünülürse cezai işlem uygulanacaktır.

*Reklam yapmak, (Forum , Site Tarzı Reklamlar dahil) yasaktır.

*Spam, flood yapmak yasaktır.

*Adult ve küfürlü içerik paylaşmak yasaktır.

*Paylaşımcıyı ya da yorum yazanları uygunsuz üslupla uyarmak ya da görüşlerinizi uygunsuz üslupla bildirmek yasaktır.

*Forumumuzun genel kurallarında olduğu gibi kişi veya kurumlara hakaret, rencide edici, aşağılayıcı, küfür içeren mesajlar atmak kesinlikle yasaktır.

*Kurallara uymayan konular veya rahatsız edici mesajlar gördüğünüzde, konuyu veya mesajı bize bildirebilirsiniz.


*Bölüm kurallarında yazılı olmasa bile, forum yönetimi belirli durumlarda kendi insiyatifini kullanıp yaptırımlar uygulayabilir.


HANGİ DURUMLARDA KONU AÇMALISINIZ ?

*Para verdiğiniz halde hizmet alamamışsanız.

*Firma sizinle hakaret veya küfür içeren konuşmalar yapıyorsa.

*Parayı alırken söz verdiği halde sonradan destek vermiyorsa.

*Aldığınız hizmetten memnun değilseniz.

*Başlangıçta belirtilen hizmetleri alamıyorsanız.

Şikayet bölümünde sıkça karşılaştığımız bir sorun,
Firma açtığı konularda ve sitesinde vereceği hizmetleri belirtmesine rağmen, müşterilerin daha sonra firmanın vermeyeceğini söylediği hizmetleri de almak istemesi ve bu yüzden firmayı suçlamasıdır. Bu tür konulara bundan böyle izin verilmeyecektir. Lütfen hizmet almadan önce firmanın hangi konularda hizmet vereceğini tam olarak okuyup öyle alışveriş yapın.


Şikayet konusu açmadan önce lütfen öncelikle sorunu firma ile çözmeye çalışın, çözemediğiniz durumlarda birmmo.com üzerinden paylaşın. Her firmada aksaklıklar olabilir, sizin burada açtığınız konular belkide iyi niyetli firmalara da zarar verecektir.


Not : Yukarıda yazılmamış olsa dahi birmmo.com yöneticileri etik ve ahlaki kurallar çerçevesinde, açılan konulara müdahale edebilir. Bu tür durumlarda insiyatif birmmo.com forum yönetimindedir. Birmmo yönetimi kurallarda herhangi bir zamanda değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler için ek bir duyuru yapmak zorunda değildir. Bu bölüme konu açarak ve bu foruma üye olarak bunu baştan kabul etmiş sayılırsınız.

Bu kurallar bundan önceki açılan konular içinde geçerlidir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst